Jak radzić sobie ze stresem przed ślubem?

maj 16, 2021

W krótkiej perspektywie stres przydaje się w naszym życiu – zmusza nas do podejmowania szybkich decyzji i lepszego skupienia się. Jednak długotrwały stres może być szkodliwy dla naszego zdrowia, powodując wypryski skóry, bezsenność, lęk, depresję, zmęczenie, problemy z jelitami, słabszy układ odpornościowy oraz słaba pamięć i retencja informacji. Nie to, czego potrzebujesz, planując swój wielki dzień.

Po pierwsze – nie panikuj! Podczas gdy być może słyszałaś kilka strasznych historii, ważne jest, aby przejść do planowania ślubu z pozytywnym nastawieniem, masz na co czekać! Poniżej znajdują się nasze najlepsze wskazówki organizacyjne, aby pokonać stres ślubny.

Dbaj o swoją kondycję psychiczną

Kiedy czujesz się dobrze, jesteś mniej narażona na stres. Ustawienie granic jest kluczem do uniknięcia wypalenia. Nie tylko powinnaś znaleźć czas na swoje hobby i spotykanie się z przyjaciółmi, ale upewnij się, że poświęcisz czas na spędzenie go jako para! Bo z kim lepiej spędzać czas, gdy czujesz się przytłoczony, niż z narzeczonym? Niech ludzie wiedzą, jak się czujesz; może chcesz porozmawiać o stresie przed ślubem lub po prostu zapomnieć o całej sprawie na tydzień (może nawet miesiąc!).

Unikanie telefonu przed snem i trzymanie się regularnej rutyny uspokoi twój umysł i zapewni Ci wysokiej jakości odpoczynek.

Regularne ćwiczenia są nie tylko dobre dla zdrowia fizycznego, ale także dla zdrowia psychicznego! Nawet jeśli jest to tylko szybki taniec wokół kuchni, poruszanie ciałem uwolni całe to napięcie i stres ślubny. Joga jest szczególnie dobra dla znalezienia wewnętrznego zen. Istnieje wiele zasobów internetowych na temat korzyści płynących z uważnej medytacji, a nawet mocy prostych technik oddechowych, aby złagodzić niepokój.

Twoje jelita i mózg są bardzo ściśle powiązane, dlatego ważne jest, aby zasilać się zdrową, zbilansowaną dietą (z kilkoma smakołykami), aby utrzymać prawidłowe funkcjonowanie mózgu i uniknąć, jak się domyślasz, stresu weselnego. Absolutnie żadnych diet awaryjnych, to mit.

Działaj i realizuj wymagane cele – nie odkładaj ich na później

Niektórzy z nas uwielbiają być zorganizowani, podczas gdy inni wolą zobaczyć, jak wszystko się ułoży. Jeśli chodzi o pokonanie stresu weselnego, twoje ciśnienie krwi podziękuje Ci za utrzymanie się na szczycie listy rzeczy do zrobienia. Poświęć trochę czasu w tygodniowym harmonogramie, gdzie możesz realistycznie skupić się na planowaniu ślubu. Aby uniknąć przytłoczenia, podziel tygodniowe cele planowania na mniejsze listy zadań. Nie odkładaj rzeczy, jeśli jest zadanie, którego się boisz, poradź sobie z nim prędzej, abyś mogła cieszyć się spokojem

Mówiąc o niespodziankach, jeśli próbujesz nową fryzurę lub wybierasz się na osobistą pielęgnację, umów się na spotkanie z kilkutygodniowym wyprzedzeniem, na wypadek, gdyby tak się stało… strasznie źle, dając Ci trochę czasu na dopracowanie wszelkich szczegółów, aby zaszokować twoim wyglądem w dzień ślubu!

Myśl na małą skalę

Masz mało czasu? Realizowanie rzeczy małych i prostych może naprawdę pomóc złagodzić stres ślubny, jeśli masz tylko kilka miesięcy na zorganizowanie „wielkiego” dnia. Mikro wesela stają się coraz bardziej popularne, ponieważ są przyjazne dla budżetu, intymne i Świetne dla tych, którzy nie mogą się doczekać, aby powiedzieć „tak”!

Budżet a stres przed ślubem

Niektóre dekoracje możesz stworzyć sama – sprawdź portalu typu pinterest –  będziesz zaskoczona tym, co możesz zrobić sama! Zalecamy rozglądanie się po domu w poszukiwaniu inspiracji, korzystania z tego, co już masz, niektóre dekoracje możesz pożyczyć od przyjaciół i rodziny.

Pamiętajcie, ślub jest tylko chwilą a, wasze małżeństwo jest wieczne! Pod koniec dnia, najważniejsze jest to, że macie siebie nawzajem. Staraj się nie porównywać swojego ślubu z innymi; każdy ślub jest osobisty dla tych, którzy biorą ślub, więc zawsze będziesz mieć odpowiedni ślub dla siebie.

Często lista gości jest tym, czego najbardziej boją się ci, którzy biorą ślub. Dalsi krewni zaczynają wyłaniać się z lasu, a przyjaciel oczekuje zaproszenia dla osoby, zna od dwóch tygodni. Jak powiedzieć komuś, że nie może przyjść na twój ślub? Nie ma prostej odpowiedzi, ale jeśli sprawy staną się niezręczne, bądź spokojny i rozważny, ale stanowczy. Zapamiętaj moje motto ślubne: To Twój dzień na swój sposób! Trudno nie dać się wciągnąć w jakikolwiek rodzinny spór, gdy ślub dosłownie kręci się wokół ciebie, ale zaufaj, że kiedy nadejdzie dzień, ludzie będą myśleć tylko o Twoim szczęściu.”

Kilka ostatnich mądrości: nerwy w dniu ślubu są normalne! Pamiętaj tylko o sile brania trzech głębokich oddechów, aby złagodzić stres ślubny w ciągu dnia. Nieuchronnie będą pomyłki i rzeczy, na które nie masz wpływu takie jak pogoda. W sytuacjach naprawdę poza Twoją kontrolą nie ma sensu martwić się o to, czego nie możesz zmienić.