Samochód do ślubu – jaki wybrać?

Kwi 16, 2020

Przygotowania do wesela potrafią trwać latami. Do załatwienia jest wiele spraw, a jedną z nich jest samochód do ślubu. Jest to ważna kwestia, ponieważ auto towarzyszy nowożeńcom praktycznie przez cały dzień i również tworzy atmosferę całego wydarzenia. Musi bowiem pasować do całej wizji w jakiej utrzymany jest ślub i dodatkowo powinno być wygodne.

Myśląc o przygotowaniach do ślubu pierwsze co narzuca się nam na myśl to wybór sali na wesele i samochodu. Nie ulega wątpliwości, że to jeden z najważniejszych elementów. Wbrew pozorom wybór prosty nie jest. Zależy on od kilku czynników. Tym czym kierujemy się najczęściej to fakt, by pojazd pasował do całej stylistyki w jakiej utrzymany jest ślub i wesele. Jakie opcje mamy do wyboru? Oto one!

Samochód retro

Szukając efektownego rozwiązania warto postawić na zabytkowe auta. Pomimo czasu potrafią wywrzeć na nas zachwyt swoim wyglądem. Do naszego wyboru są luksusowe marki samochodów, a wśród nich chociażby Rolls Royce. Jednakże wygląd to jedno, a praktyczność to już inna sprawa.

Decydując się na zabytkowy samochód musimy mieć świadomość, że są one nieco mniejsze niżeli auta, z którymi mamy do czynienia obecnie. Poza tym nie posiadają one klimatyzacji – ta wiadomość tym bardziej cenniejsza o ile organizujemy ślub podczas lata.

Elegancka limuzyna

Wolisz coś ponadczasowego co sprawdzi się zawsze niezależnie od motywu przewodniego wesela i pogody? Postaw na klasykę, która sprawdza się zawsze. Rozwiązaniem tym jest nowoczesna limuzyna. W tym przypadku marek do wyboru mamy o wiele więcej – Mercedes, BMW, Porsche i wiele innych. Wszystko zależy oczywiście od firmy, która oferuje wynajem limuzyn.

Jeśli odprawiasz iście huczny ślub taki typ pojazdu sprawdzi się wręcz idealnie. Nie oznacza to jednocześnie, że zapraszając mniej gości nie możesz pozwolić sobie na tego typu inwestycję. Wręcz przeciwnie! Elegancka limuzyna to idealne rozwiązanie na każde wesele.

Kabriolet, a może dorożka?

Chcąc wyróżnić się samochodem na ślub możemy szukać dalej. Nadal mamy wiele opcji, a wśród nich jest kabriolet. Choć robi ono niesamowite wrażenie to dość ryzykowna opcja. Nawet jeśli planujemy uroczystość na lato to nie mamy gwarancji, że w tym dniu pogoda nagle się nie załamie i nie zacznie padać. Ciekawą alternatywą może być dorożka lub kareta.

Z pewnością powinny o tym pomyśleć pary, które jako miejsce zabawy wybrały pałacyk lub zamek. Wtedy to wszystko będzie stanowiło zgraną całość. Jedynym minusem może być tu czas dojazdu do miejsc docelowych. Może się on znacząco przedłużyć co warto już wcześniej wziąć na uwagę. Poza tym efekt „wow” mamy tu praktycznie zagwarantowany.

Podsumowanie

Jakie auto do ślubu wybrać? To trudne zadanie. Nawet jeśli dokładnie planujemy wszystkie szczegóły nadal pozostają kwestie, na które nie mamy wpływu. Pamiętajmy jednak, by przy wyborze auta kierować się nie tylko jego wyglądem, ale również względami praktycznymi. Warto wziąć pod uwagę chociażby objętość sukni Panny Młodej czy drogę jaką mamy do kościoła. Przy ostatecznym wyborze firmy, która oferuje wynajem samochodów na ślub kierujmy się nie tylko kosztami. Warto wcześniej przeczytać opinie, by uniknąć niemiłych sytuacji. Pamiętaj również o innych atrakcjach takich jak np. napis love na wesele. W końcu to jedyny dzień w naszym życiu, który musi być idealny!