Pomysły na wieczór kawalerski

sie 23, 2020

Niezastąpioną tradycją, która jest zwieńczeniem dokonań i zasług kawalera w męskim świecie jest wieczór kawalerski. Jako przyjaciele i rodzina Pana Młodego powinniście uhonorować i świętować (lub opłakiwać) kawalera zmieniającego status swojego związku. Kolejna impreza tej rangi powtórzyć się może dopiero na pępkowym, a wtedy swoboda, czas i niezależność stanie się nieco zaburzona. Jest to także dobra forma integracji, odświeżenia kontaktów, rozładowania przedślubnej gorączki oraz zacieśnienia więzów przed wspólnym weselnym biesiadowaniem. Jest to moment, w którym powinny zostać uwolnione wszystkie emocje, męskie historie, wyznania, zwierzenia, co pozwoli Wam trzymać pion i klasę podczas ślubu i wesela. Wspomnienia z takiej imprezy pozostaną w głowie na wiele lat, dlatego warto zadbać o jej wesoły i pełen atrakcji przebieg.

Najważniejsze to dopasować atrakcje wieczoru kawalerskiego do upodobań Pana Młodego

A także zasobności portfela zaproszonych gości, żeby ich liczba nie zmalała oraz nie miała wpływu na wielkość prezentu dla Pary Młodej. Z tego powodu nie prezentujemy tutaj zagranicznych wyjazdów. Organizacja wieczoru kawalerskiego powinna także uwzglądniać rozwiązania alternatywne, czyli wskazać koszt podstawowy (co najmniej zrzutka na uczestnictwo dla Pana Młodego) oraz wskazać dodatkowe koszty typu nocleg, koszt udziału w atrakcjach, jedzenie, alkohol.

W ten sposób wieczór ten dla wszystkich będzie z pewnością swobodny i elastyczny, bo nie jest sztuką zorganizować moc atrakcji i luksusu za 1500 zł/os. Dobry wieczór kawalerski można zbudować już od 80 zł/os, a warianty z dwoma noclegami i atrakcjami za około 150-250 zł. Poniżej prezentujemy Wam sprawdzone pomysły na wieczór kawalerski. Sam organizując nie jedną taką imprezę przetestowałem każdą z tych atrakcji i mogę o niej Wam kilka słów opowiedzieć.

Nasze propozycje na niezapomniany wieczór kawalerski:

PAINTBALL

Bardzo popularny pomysł na wieczór kawalerski. Gra stosunkowo tania: koszt: od 50 zł/os, dająca sporo śmiechu, rywalizacji i zabawy. Sport urazowy, łatwo nabić sobie siniaka, dlatego dzień z tego typu atrakcją warto zaplanować minimum 2 tygodnie przed ślubem.

ASG

Zbliżone do paintballa, z tą różnicą, że żelowe kulki zastąpione są plastikowymi, a ilość i rodzaj broni jest znacznie większy. Koszt podobny do paintballa – 40-50 zł/h.

STRZELNICA

Ciekawy przerywnik, szczególnie jeśli ktoś nigdy nie miał prawdziwej broni w ręku, choć nie traktowałbym tego jako głównego dania wieczoru kawalerskiego. Koszt – od 3 zł za nabój.

WĘDKOWANIE

Jedna z najtańszych, najbardziej przystępnych, najprostszych form spędzania czasu z kumplami, gdzie nad rzeką czy jeziorem w promieniach słońca i chłodzie stosownej substancji można ciekawie spędzać czas. Czasem najprostsze rozwiązania są najlepsze i jeśli nie potrzebujecie silnych wrażeń, lecz czasu spędzonego na luzie razem, tę opcję warto wziąć pod uwagę. Koszt – od 20 zł/os za jednorazowy połów na prywatnym jeziorze przy założeniu, że wędki przywieziecie swoje/pożyczone, o co nie trudno.

WYPRAWA KUTREM NA MORZE

Jeśli jesteście gotowi na większe fale i godzicie się na wczesną pobudkę, nad Bałtykiem w wielu miejscach można skorzystać z morskiego, kilkugodzinnego połowu ryb trochę większego kalibru niż płotka. Koszt około 160 zł/os za 11h.

QUADY

Za około 25 zł/10 min można wynająć quada, a najlepiej kilka, którymi zrobicie przeprawę przez las lub wzbijecie tumany kurzu na torze. Jazda powyżej 30 min wymaga niezłej kondycji i jest dla jednej osoby w zupełności wystarczająca. Z uwagi na podwyższony poziom urazowości warto zorganizować wieczór kawalerski z tego typu atrakcją odpowiednio wcześniej lub uprzedzić zainteresowanych o odrobinie rozsądku.

GOKARTY

Elementy rywalizacji, zapach opon i benzyny, sprinty, ślizgi i duże przyspieszenia boczne – każdy facet z tego się ucieszy. Ceny przystępne, około od 25 zł/10 min do 80 zł za wyścig poprzedzony eliminacjami, dostępność torów w Polsce bardzo duża.

 

SKUTERY WODNE

Jako atrakcje na wieczór kawalerski polecić Wam możemy skutery wodne. Dają dużą dawkę adrenaliny i przyjemność z prowadzenia silnego sprzętu (100 – 350 KM i poniżej 4s do 100km/h!), nie wymagają wielkich umiejętności, a jedynie krótkiego przeszkolenia i odrobiny oleju w głowie. Obecna ustawa pozwala na pływanie skuterem wodnym udostępnionym z wypożyczalni, po krótkim przeszkoleniu, w zasięgu wzroku wypożyczającego, bez patentu sternika motorowodnego, co czyni tę propozycję bardzo atrakcyjną. Ceny zaczynają się już od 80 zł/10 min. W zupełności wystarczającym dla 1 osoby czasem do wyszalenia się jest 20-30 min. Powyżej, pływając bez przerwy, można się już nieźle umęczyć. Atrakcja może być skierowana zarówno tylko dla Pana Młodego jako gwóźdź programu wieczoru kawalerskiego, jak i pozostałych chętnych uczestników, o ile wypożyczalnia dysponuje większą liczbą sprzętu lub po prostu jest na to czas. Osobiście uważam, że nawet 10 min na skuterze wodnym daje większą frajdę, niż godzina paintballa czy jazdy terenowej.

RIB

Nad morzem lub dużymi jeziorami bez strefy ciszy można wynająć szybką łódź motorową, na którą zmieści się do kilkunastu osób. Koszt to około 500-600 zł/h. Dużym plusem tej aktywności jest możliwy udział wszystkich uczestników imprezy, jest nieurazowa, a więc z powodzeniem można ją zorganizować nawet tydzień przed weselem. Kilkuset konne silniki i szybkie nawroty zapewnią Wam dużo wrażeń.

MOTOCROSS

Za około 130-150 zł/h możecie także wypożyczyć crossa dla siebie i Pana Młodego i wspólnie z nim poszaleć na torze. Zalecane jednak są tu podstawowe umiejętności panowania nad sprzętem, ponieważ aktywność, o ile dojdzie do jakiegoś zdarzenia, należy do mocno urazowych.

OFF ROAD

Warto zastanowić się, czy ktoś nie posiada w swoim otoczeniu znajomego, który za odpowiednią gratyfikacją zapewniłby przeprawę terenową. Jeśli nie, to z powodzeniem można skorzystać z ofert firm organizujących tego typu wydarzenia i w granicy 250 zł/h skorzystać z profesjonalnego auta i pomocy instruktora.

AUTO MARZEŃ

Istnieje wiele firm organizujących przejazdy autami sportowymi z najwyższej półki. W granicach od 300-600 zł możecie zafundować Panu Młodemu przejażdżkę takimi autami jak Porsche, Ferrari, Lamborghini, Maserati. Często są one dość krótkie, bo obejmują 1-2 okrążenia po dużym lub kilka po małym torze, natomiast z pewnością wrażenia będą niezapomniane.

WYNAJEM LUKSUSOWEGO AUTA
Wypożyczalnie oferują ciekawe auta, które być może są marzeniem Pana Młodego. Zróbcie mu ciekawą przejażdżkę, wspólną dalszą podróż. Dajcie mu do zabawy cabrio, sedana ze sportowym zacięciem, limuzynę lub SUVa. Jeśli na co dzień jego motoryzacyjne pasje nie są realizowane, warto dać mu odrobinę przyjemności. Uwaga: Trzeba mieć mocno na uwadze zakres odpowiedzialności za ewentualne szkody. Niektóre małe wypożyczalnie, oferujące auta z segmentu premium i supercar oczywiście oferują ubezpieczenia, ale zabezpieczają się przed drastycznym wzrostem składki AC oraz utraty wartości auta poprzez udział w szkodzie, który potrafi w niektórych autach wynosić nawet kilkanaście tyś zł! Oferty firm globalnych typu Avis, Hertz, Sixt oferują pełny zakres ubezpieczeń bez udziału własnego (warto wykupić tzw. pakiet SCDW) i warto z nich skorzystać, żeby mieć spokojną głowę.

Ważne, żeby przy wynajmie auta wpisać kierowcę, który ostatecznie będzie się tym autem poruszać, czyli Pana Młodego. Koszt – około 400-500 zł za dobę za auto typu BMW 3 lub 5, Mercedes Klasy E, Volvo XC60, Mazda MX-5 (cabrio) itp. lub 200-300 zł za bardziej popularne modele (VW Passat, Skoda Superb). Tego typu atrakcja na wieczór kawalerski powinna być dodatkiem, która w przyjemny dla Pana Młodego sposób zawiezie Was do miejsca, gdzie spędzicie resztę imprezy.

ZADANIA DLA PANA MŁODEGO
Zabawy na wieczór kawalerski można zorganizować w formie zadań, dzięki którym Pan Młody znajdzie się w sytuacji, którą po prostu chcecie zobaczyć. Może to być tor przeszkód, przez który go przepuścicie przygotowując różne zadania. Pamiętajcie, to jego wieczór kawalerski, ale Wy też na nim jesteście, a to stwarza niepowtarzalną okazję do zrobienia rzeczy, których on nie będzie Wam mógł odmówić, a Wy po prostu będziecie chcieli je zobaczyć.

CAŁONOCNA IMPREZA U KTÓREGOŚ Z PRZYJACIÓŁ
Jeśli dysponujecie lub znacie kogoś, kto dysponuje własnym domkiem w ciekawym miejscu, w którym macie wspólne wspomnienia, zawsze dobrze się bawiliście, a budżet poświęcony na wynajem noclegu wolicie spędzić w inny sposób, jest to może mało oryginalny, ale pewny pomysł na wieczór kawalerski. Jeśli dookoła naprawdę nie ma gdzie się podziać, to zamiast kombinować warto zaufać temu, co sprawdzone.

DOMKI Z ATRAKCJAMI
Jest to wariant optymalny w stosunku do kosztów i swobody, którą zyskujecie. Za stosunkowo nieduże pieniądze można wynająć ciekawe miejsce, które posiada np. dostęp do jeziora, basenu, saun, wiaty grillowej, miejsca na ognisko, boiska itp. Ceny od 30 zł/os – 80 zł/os/dobę. Według mnie jest to najlepszy pomysł na wieczór kawalerski. W połączeniu z innymi atrakcjami daje świetną możliwość zabawy, relaksu i wypoczynku.

HOTEL ZE SPA
Wieczór kawalerski może odbyć się w bardziej komfortowym, luksusowym klimacie. Niewątpliwą zaletą tego rozwiązania jest dostęp do stref relaksu, które w połączeniu z różnymi aktywnościami imprezy dadzą szczególnie Panu Młodemu odpoczynek przed natłokiem prac oraz pozwolą zregenerować siły. Koszt od 50 zł poza sezonem do około 150 zł/os za dobę. Dzwoniąc do hotelu nie chwalcie się tym, że jest to wieczór kawalerski. To słowo niektórych skutecznie odstrasza, dlatego najpierw warto powiedzieć, że organizujecie po prostu spotkanie z przyjaciółmi. Jeżeli wyczujecie grunt u przedstawiciela hotelu, dopiero wtedy można uszczegółowić jak ta impreza ma wyglądać, można delikatnie wspomnieć, że będą tylko faceci, a ostatecznie jaki ma charakter. Mimo wszystko starajcie się nie używać słów “wieczór kawalerski” bo wiele hoteli automatycznie kończy rozmowę.

APARTAMENT W DOBREJ LOKALIZACJI
To rozwiązanie zapewni namiastkę hotelu, czyli bliżej Wam będzie do komfortu niż survivalowych aktywności, gdzie apartament taki może być fajną bazą wypadową na miasto, do klubu, a ostatecznie stanowić bazę do sprawdzonej i nieśmiertelnej domówki. Koszt – około 500 zł za dobę za cały apartament.