Pedicure na ślub – jakie buty i kolor paznokci?

Kwi 16, 2020

Uroczystość odbywa się o różnych porach roku. Panna młoda może włożyć dowolne buty. Warto wziąć pod uwagę wygodę i aurę za oknem. Ślub latem oznacza wysoką temperaturę. Wtedy przydadzą się letnie buty z odkrytymi stopami i paznokciami. Ślub na wiosnę to także ciepła aura. Nie jest gorąco, ale można założyć obuwie z odkrytymi palcami, które podkreśli ładny pedicure. Ślub na jesień i zimę to buty zakryte, ale można włożyć inne do sali, w której będzie odbywać się wesele.

Pielęgnacja stóp to podstawa

Zadbane stopy są miękkie, gładkie, piling i maseczka są wykonane, posmarowane nawilżającym kosmetykiem. Zapewni to zabieg pedicure oferowany w salonach kosmetycznych. Można zadbać samodzielnie w domu. Pedicure w domu to odsunięcie skórek, ale można wyciąć, a pomogą w tym cążki do paznokci dostępne w wielu sklepach. Lepiej kupić droższe, które dłużej wytrzymają, będą solidnie wykonane. Istotne jest także piłowanie paznokci i obcinanie.

Należy obciąć na prosto, lekko zaokrąglić, ale nie za bardzo, bo inaczej mogą wrastać. Następnie zastosuj tarkę do stóp, która jest ważna. Dzięki niej skóra na stopach będzie gładka. Po tej czynności użyj soli do kąpieli o miłym aromacie. Mocz stopy około dziesięciu minut. Potem posmaruj kremem nawilżającym lub zrób maskę do stóp.

Pedicure w salonie

Stylistka paznokci lub Kosmetolog zastosuje frezarkę zamiast domowego sprzętu. Jest to dobre rozwiązanie i szybkie. Przygotowuje płytkę do nałożenia masy żelowej, akrylowej lub lakieru hybrydowego, tradycyjnego. Ten ostatni możesz nałożyć samodzielnie w domu. W salonie także jest możliwość masażu stóp, profesjonalne kosmetyki niedostępne w sklepach. Jest to wygodne dla osób, które nie mają czasu. Specjalista w salonie rozpozna niepokojące zmiany na stopach. Skieruje do odpowiedniego lekarza. Jeśli będzie potrzeba, odeśle do podologa na specjalistyczny pedicure. Podolog ma ogromną wiedzę na temat stóp. Ma wykształcenie i wiedzę. Zajmie się stopami kompleksowo. Wie o chorobach paznokci, stóp, zmianach skórnych. Umie je zdiagnozować i złagodzić.

Zdobienia, french, jeden kolor – co namalować?

Na paznokciach mogą być różne wzory. Zdobienia stanowią dzieła sztuki. Szczególnie te, które maluje się ręcznie. Na dużym palcu u stóp lub na wszystkich mogą być większe, mniejsze wzory kwiatowe, panterka, inne. Ważne, żeby podobały się pannie młodej. U stóp można zrobić tradycyjny french manicure z białą końcówką. To już jednak trochę nudne i nawet jak lubisz french, to lepiej mieć jakiś dodatkowy wzór lub cyrkonię. Jedne kolor to wiele możliwości. Wybierz barwę pasującą do kwiatów, butów, dodatków. Kolory mogą być pastelowe, mocne, inne. Różowe paznokcie będą uniwersalne, a szczególnie jasne odcienie. Beżowe zwane nude to modna barwa paznokci. Lepsze na dłoniach, ale ze wzorkiem w innym kolorze mogą dobrze wyglądać u stóp. Niezależnie od wyboru metody stylizacji można zastosować też ciemne barwy. Mogą stanowić tło dla zdobień, brokatu, lakierów holograficznych, ale ciemny kolor może być bez dodatków lub z cyrkonią, naklejką wodną.

Jakie buty?

Paznokcie u stóp mają mniejszą rolę na ślubie, ale warto o nie zadbać. Dobór butów jest ważny. Obuwie z ozdobami oznaczają paznokcie bez wzorów. Gdy buty nie mają żadnych dodatków, to na paznokciach można zrobić coś mocniejszego. Na rynku obuwniczym są różne modele butów. Najlepiej wybrać je według gustu, stylu codziennego. Na ślub można wybrać coś zupełnie innego. To jeden taki dzień w życiu i buty mają być ładne, przyciągać wzrok. Najlepsze są na obcasie wyższym lub niższym. Jednak płaskie buty na ślub też mają sens. Zawsze też można je przebrać do tańca.

Jak widać, ważne są paznokcie nie tylko u dłoni. Buty będą widoczne na zdjęciach. Stopy muszą być zadbane. Ich ładny wygląd ma znaczenie podczas całego przyjęcia.