Jaki prezent dla pary młodej?

lip 1, 2020

Wybór odpowiedniego prezentu dla Pary Młodej często przyprawia nas o zawrót głowy. Zastanawiając się nad wyborem idealnego prezentu bierzemy pod uwagę wiele czynników. Przede wszystkim uwzględniamy potrzeby przyszłych Małżonków. Zdarza się, że pokusimy się o bezpośrednie zapytanie Młodych, co uważają za najlepszy podarunek. Możemy usłyszeć: „Dajcie spokój, ze wszystkiego będziemy się cieszyć” lub „Kupujemy mieszkanie, więc przydadzą nam się pieniądze”.

prezentCzęsto warto zapytać wprost, czego Młodzi oczekują niż później żyć ze świadomością, że nasz PREZENT okazał się totalną klapą.
Coraz bardziej znane stają się listy prezentów tworzone przez Narzeczonych, aczkolwiek nadal jest to coś nowego dla polskich gości. Dzięki temu Młodzi w elegancki sposób mogą zasugerować, czego potrzebują oraz jednocześnie ułatwiają rodzinie i znajomym wybór prezentu.

Wielokrotnie zdarzało się, że świeżo upieczone małżeństwa dostawały 5 kompletów pościeli lub 10 zestawów ręczników albo jeszcze gorzej- 3 te same serwisy obiadowe. Owszem, te przedmioty są bardzo praktyczne- ale w normalnych ilościach. Wiele osób świadomie ułatwia sobie życie i „daje kopertę”. Są pewni, że taki prezent okaże się strzałem w 10!

Jakie PREZENTY ślubne wybierają Polacy?

  • koperty z cenną zawartością,
  • artykuły AGD (żelazka, odkurzacze, sokowirówki, ekspresy do kawy etc.),
  • wyposażenie mieszkania, domu ( pościele, koce, zastawy obiadowe, sztućce, zestawy szklanek, kieliszków).

Czasem warto pokusić się o odrobinę kreatywności i zdecydować się na coś odważniejszego, co zaskoczy Parę Młodą- kupon na lot balonem, co Wy na to? Innym oryginalnym prezentem może być bon podarunkowy na wizytę w SPA. Takie prezenty z pewnością na długo utkwią w pamięci Pary Młodej.

„Dostaliśmy różne prezenty, od odkurzacza po sztućce. Zdarzyło się nawet, że dostaliśmy dwa razy ten sam prezent, żelazko… Większość jednak to były pieniążki. Oczywiście wszystkie prezenty są trafione. Bardzo się z nich cieszymy, bo są praktyczne. W przyszłym tygodniu wprowadzamy się do naszego nowego mieszkania” – mówi Ania, która dwa tygodnie temu wyszła za Łukasza.

Inne dość typowe pytanie przed ślubne słyszane wśród Gości to- „Ile dajesz w kopertę?” To oczywiście jest sprawa indywidualna. Najczęściej słyszymy „Daję tyle, na ile mnie stać” albo „Muszę zwrócić za moje miejsce przy stole”.  Jednak najczęściej spotykamy się z sumą 300-500 zł od pary. Zamożniejsi nie mają problemu, aby wydać ponad 1 000 zł.

„W prezentach najfajniejsza jest niespodzianka! My dostaliśmy wystrzałowe prezenty. Przykładem może być ręcznie malowany serwis porcelanowy, czy… lot helikopterem! Nigdy tego nie zapomnę. Bardzo nam przypadły do gustu niestandardowe prezenty i myślę, że swoim bliskim zafundujemy podobne przeżycia na PREZENT. Cenimy sobie oryginalność” – mówi Piotrek, świeżo upieczony mąż Mileny.

Jak widać pomysły mogą być bardzo różne – bardziej tradycyjne lub nowoczesne.

Obecnie mamy duży wybór prezentów ślubnych, jednak dalej mamy problem, który będzie odpowiedni. Często to kwestia braku czasu, żeby zastanowić się co będzie najlepszym pomysłem. Prezent ślubny powinien z pewnością powinien być wyjątkowy. W końcu ślub to jeden z najważniejszych dni w życiu.