Sala na wesele – jak wybrać?

cze 7, 2020

Ślub to w życiu większości młodych ludzi bardzo ważne i doniosłe wydarzenie. Jednym z bardzo ważnych elementów udanego wesela jest wybranie odpowiedniego miejsca, w którym możemy zorganizować wesele.
wybór sali na wesele

Trudny, ale podstawowy wybór związany z weselem – sala

Właściwy wybór sali weselnej to już połowa sukcesu w zorganizowaniu idealnego wesele. Bo sala weselna to nie tylko pomieszczenie, ale także ludzie, którzy ją obsługują i przyczynią się do bezstresowego przygotowania uroczystości.

Poniżej kilka punktów, na które należy zwrócić uwagę wybierając salę na wesele:

1. Budżet

Często to determinuje pierwszy wybór domu weselnego. Jeśli dysponujemy określonym budżetem i nie mamy nieograniczonych środków warto na stronach www sal weselnych sprawdzać menu, które najczęściej zawiera cenę. To pozwoli dokonać wstępnej selekcji.

2. Ilość gości

Warto zrobić wstępne wyliczenia ilości gości, których planujemy zaprosić (uwzględnijmy, że średnio 20% nie potwierdza przybycia). Szukajmy sali, która jest przygotowana na określoną ilość osób. Nie ma sensu rezerwować dużej sali, kiedy nasze przyjęcie będzie należało do średnich. I nie można też rezerwować za małej sali, bo wtedy będzie problem z komfortowym tańcem naszych gości.

3. Dodatkowe koszty

Podczas rozmowy z obsługą pytajmy o dodatkowe koszty, które nie są podane w ofercie. Może jest to opłata za niewykorzystaną ilość miejsc na sali lub opłata za wniesienie własnego alkoholu lub ciasta.

4. Styl sali

Nie mniej ważny jest także styl sali. Jeśli zaplanowaliśmy wesele w rustykalnym stylu, to nie będzie nam pasowała sala w stylu nowoczesnym.

5. Dodatkowe usługi

Warto zapytać czy menager sali posiada jakiś sprawdzonych cukierników, orkiestrę, florystkę, a kiedy chcemy zorganizować ślub cywilny w plenerze warto zobaczyć miejsce, w którym obiekt organizuje śluby.

6. Doświadczenie

Zapytajmy podczas bezpośredniego spotkania o doświadczenie w przygotowaniu wesele. Nie skreślajmy mniej doświadczonych obiektów, bo pracownicy takich obiektów często mocno się starają, by wszystko przebiegało bez zarzutu.